Naše služby

  • Pálení ovocného kvasu
  • ZDARMA měříme cukernatost kvasu
  • Poradenství při zakládání kvasu

Důležité informace pro pěstitele !

Povezete-li k nám ovoce na pálení, vezměte s sebou občanský průkaz, bez tohoto dokladu s Vámi nemůžeme uzavřít smlouvu a poskytnout službu pěstitelského pálení.

Zákazník musí vyplnit prohlášení pěstitele, v němž se uvádí veškerá osobní data pěstitele, jakož i adresa zahrady a množství dovezeného ovoce. Tato ohláška se společně s účtem o vydání destilátu archivuje po dobu 10 let, jak stanovuje zákon o lihu a vyhláška o výrobě lihu.

Veškerá produkce lihu je zatížena vysokou spotřební daní za 1 litr absolutního alkoholu. Výhoda pěstitelského pálení je v tom, že destilát vyrobený touto cestou je státem zvýhodněný, tzn., že je na něj uvalena pouze poloviční spotřební daň než na ostatní druhy alkoholu. Pokud si tedy pěstitel nechá vypálit destilát z vlastního ovoce v pěstitelské pálenici, odvede daň v podstatě poloviční – 162 Kč za 1 litr absolutního alkoholu. Odváděná daň je již započtena v ceně za pálení a celnímu úřadu ji za Vás platí pálenice.

POZOR - toto zvýhodnění je omezeno produkcí maximálně 30 litrů absolutního alkoholu (tj. např.: 60 litrů 50% pálenky) na domácnost– tj. stejné číslo popisné, stejný trvalý pobyt. Všechny osoby v dané domácnosti dohromady - nikoliv na jednu osobu. Tyto údaje se týkají vždy jedné sezony, tj. období od 1.7. do 30.6. následujícího roku.

Omezení je stanoveno §4, odst. 5 zákona č.: 61/1997 Sb. o lihu. Služba je určena pouze pro fyzické osoby a výsledný destilát se nesmí dále prodávat!

Celní správa sleduje velmi pečlivě pěstitelské pálení a upozorňujeme zákazníky, že za překročení povoleného množství vypáleného destilátu budete celním úřadem předvoláni k objasnění a množství destilátu nad stanovený limit Vám bude Celním úřadem dodaněn spolu s pokutou.

Při vypálení méně než 6 l a.a. bude účtován k ceně pálení jednorázový poplatek 150 Kč.

Pálenice Malenovice

Český zahrádkářský svaz

ZO 605005 Malenovice

INFORMACE

Pálenice Malenovice oznamuje všem zahrádkářům a pěstitelům, že zápis na pěstitelské pálení se koná

od 25.8.2022 každý čtvrtek
od 17 do 18 hod. v pěstitelské pálenici Tečovská 11, Malenovice
tel: 736 284 719

Minimální množství 100 l kvasu, max. obsah surovinového kotle je 250 l.

 

Pálenice Malenovice, Tečovská 11, Malenovice, 76302 Zlín

úvodnaše službyprovozní řádcenyfotogalerie